Wykaszanie traw w rowach melioracyjnych i na brzegach rzek – cennik

Wykaszanie traw stanowi nie tylko walor estetyczny. Wbrew pozorom, regularna kontrola wysokości traw w rzekach, kanałach i przy zbiornikach wodnych jest kluczowa dla zachowania bezpieczeństwa ludzi. Takie działania przeciwdziałają powodziom i podtopieniom. W celu zapoznania się z kosztami takich prac i uzyskania wstępnej wyceny zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego.

* Pola obowiązkowe

Koszenie rowów rzek, kanałów i trudno dostępnych miejsc

Koszenie rowów zazwyczaj znacznie ułatwia przeprowadzanie różnego rodzaju prac konserwacyjnych, takich jak modyfikacja, obróbka powierzchni lub okresowe czyszczenie rowów. Trawa porastająca pobocza i rowy jest zazwyczaj bardzo gęsta i wysoka – do koszenia rowów niezbędny jest specjalistyczny sprzęt i sprawna ręka fachowca. Wykaszanie traw ma również wpływ na właściwy przepływ wody w rzekach i kanałach.Porastająca je wysoka trawa, może spowodować zatrzymanie wody i zarastanie kanału a w konsekwencji podtopienia lub powodzie. Rowy melioracyjne są umiejscowione w trudno dostępnych miejscach, na polach czy też w pobliżu bagien. Porośnięty trawą rów, może sprawić wrażenie płaskiej powierzchni przez co stwarza zagrożenie niebezpiecznego upadku. Koszenie rowów i trudno dostępnych miejsc wymaga precyzji i odpowiednich narzędzi. Do tego celu najczęściej korzysta się ze specjalistycznych kosiarek ręcznych.

Przebieg wykaszania traw i rowów

Wykaszanie traw, w zależności od obszaru i jego infrastruktury odbywa się za pomocą specjalistycznych narzędzi. Przy dużych powierzchniach, najlepiej sprawdza się koszenie trawy traktorem. Rowy, wysokie trawy i nierówne powierzchnie to zadanie dla ręcznej kosy spalinowej. Wiele osób zastanawia się ile kosztuje koszenie trawy i w jaki sposób się odbywa. Ostateczna cena jest uzależniona nie tylko od obszaru, ale również rodzaju jego budowy. Inna stawka przewidziana jest za wykaszanie rowów melioracyjnych, inna za koszenie poboczy. Aby poznać cennik – warto skontaktować się bezpośrednio z wykonawcą i omówić szczegóły współpracy. Każde zadanie  jest dokładnie planowane. Do jego wykonania potrzebne są specjalistyczne narzędzia i doświadczeni pracownicy. Wbrew pozorom, jest to bardzo ciężka, wymagająca siły i odpowiedniego podejścia praca. Dlatego też, warto zwrócić się o pomoc do doświadczonych i odpowiednio przygotowanych profesjonalistów. Wykaszanie traw i rowów przebiega z zachowaniem najwyższych środków bezpieczeństwa.

Koszenie traw, łąk, rowów i innych obszarów to nie tylko kwestia estetyki. Wbrew pozorom, regularna kontrola zarastania terenów może uchronić przed wieloma poważnymi niebezpieczeństwami, do których można zaliczyć chociażby zagrożenie powodzią. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że w niekoszonej trawie swoje naturalne siedlisko mają niebezpieczne kleszcze. Im rzadziej kosi się łąki i ogrodowe trawy – tym większe ryzyko rozrostu ich populacji i zagrożenie niebezpiecznym dla zdrowia ludzi i zwierząt domowych ugryzieniem.

Wykaszanie traw – zalety

Cykliczne koszenie rzek, czyli roślinności, która je porasta jest również dobrym sposobem na zapobieganie jej wylewaniu. Zapętlone korzenie roślinności porastającej brzegi rzek mogą spowodować naturalną blokadę i zmienić bieg koryta rzeki – to z kolei może wpłynąć na zalewanie otaczających obszarów. Koszenie traw to dość szerokie pojęcie w praktyce obejmuje ono wykaszanie łąk, działek i trawników, które są własnością osób prywatnych, gmin, firm i innych instytucji. Jednym słowem – zlecić takie zadanie może każdy – niezależnie od formy prawnej i obszaru powierzchni, którą należy wykosić. W przypadku obszarów użyteczności publicznej i tych, którymi zarządza gmina, najczęściej organizuje się przetargi na wykaszanie traw. W innych wypadkach – ceny są objęte firmowym cennikiem:

  • koszenie trawy traktorem cennik
  • wykaszanie trawy cennik
  • wykaszanie rowów cennik
  • koszenie rowów melioracyjnych